Get Adobe Flash player

Ziare

ziare

ziare

BLITZ!:  *** ULTIMA ORA !!! SUNTEM SI PE FACEBOOK PE SPORTULDEVRANCEA.RO * SDV TV va invita sa va abonati gratuit la canalul de youtube: SDV TV si veti fi primii care veti viziona transmnisiile live si emisiunile SDV TV ! http://cnu.lufo.ro/ass-unirea •  ULTIMELE STIRI:  Derbyul fotbalului vrancea ! • Fotbal de Vrancea pentru Romania ! • Sport de performanta si de amatori de Vrancea ! • Judo de Vrancea pentru Romania ! • Un nou campionat, pentru un nou baraj de promovare in L 3 ! • PREMIERA IN JUDO - UL EUROPEAN LA FOCSANI! • Fotbal de Vrancea pentru Romania ! • Proiect Hercules de Vrancea 2023 – atletism, tenis, ciclism • Drumul Mausoleelor pe motocicleta 2023 • Comunicat de presă – deschiderea ediției 2023 a circuitului Vrancea Trophy  • Protest al suporterilor echipei de handbal CSM Focsani 2007 • CSM 07 FOCSANI - CSM TG. JIU • CSM 07 FOCSANI - CSM ORADEA • Interviu SDV, cu profesorul Tudor Palade, lector UEFA la SFA – FRF  • Sport și distracție prin Proiectul ”HERCULES”, ed. a III-a •
 BLITZ!:  *** SUNTEM SI PE FACEBOOK PE SPORTULDEVRANCEA.RO * ULTIMA ORA!!! SPORTUL DE VRANCEA TV TE INVITA SA VIZIONEZI TOATE INTERVIURILE LUI PAIZAN VIOREL SI EMISIUNILE SDV TV PE CANALUL DE YOUTUBE: SDV TV ! NE VEDEM ACOLO. pe SDV TV ! VIZIONARE PLACUTA ! http://cnu.lufo.ro/ass-unirea
2011-03-04
CSM 2007 Focșani – ASC Bacău 0-4 (0-4)
Victoria maturității!

Debut fără punct pentru echipele vrâncene!

CSM 2007 Focșani – ASC Bacău   0-4 (0-4)

Formații

CSM 2007: Borș – Ciornei (50 Grama), Ștefan, Crăciun, Dumitriu – Săpunaru, Suvac, Șonțu (46 Lida), Mândrescu – Milea (74 Alin Bratu), Predoiu (89 Târcă).

ASC Bacău: Satco – Banu, Matei, Adăscăliței, DobârcenuPintea (46 Bamba), Schwartz, Vasiliu (74 Răduțoiu), Pricop (76 Blănaru), Ungureanu (68 Drăgan)

Puștii Focșaniului nu au rezistat presiunii unui meci cu o candidată la promovare și au pierdut la scor! Băcăuanii, cu o formulă de echipă experimentată, au pus repede stăpânire pe joc și au forțat acolo unde au simțit că este veriga slabă a apărării focșănene: pe dreapta! După un început relativ echilibrat, în care oaspeții s-au arătat, totuși mai periculoși, Schwartz a intrat pe bulevardul Ciornei, a ajuns în careu, unde fundașul focșăneaa l-a luat în primire cu dreapta. Penalty clar și galben pentru Ciornei. A bătut Ungureanu și scorul a devenit 0-1, în minutul 17! Toată schema de apărare a unui egal gândită de antrenorii Pastia și Toma a fost dată peste cap. Focșănenii au avansat cu linia de fuund la 30 de metri, au fost surprinși pe un contraatac de patru contra Borș și s-a făcut 0-2 prin golul lui Pricop. Gazdele revin în atac, obțin o lovitură liberă, însă mingea trimisă de Mândrescu de la 35 de metri îl găseșete pe Predoiu în afara jocului. În minutul 34, Predoiu ajunge mai târziu decât Satco la o minge lungă pentru ca peste un  minut, o altă contră a băcăuanilor să ducă scorul la 0-3, după ce Borș a ieșit pe sub minge la o centrare de pe dreaptă. În sfârșit, în minutul 41, Ungureanu s-a distrat cu Ciornei și Ștefan pe stângă, a centrat în fața porții de unde Petrea i-a mai dat un gol neinspiratului Borș. 0-4! Partea a doua a meciului a fost mult mai echilibrată. Oaspeții au mai redus turația prestației, nou intrații de la gazde au fost mult mai activi decât cei înlocuiți și a rezultat un joc în care focșănenii puteau marca golul de onoare. Cea mai bună ocazie s-a produs în minutul 83, când Dumitriu a finalizat cu un șut frumos, de la 18 metri, o combinație prelungită a echipei sale. A fost victori plusului de maturitate și de valoare, însă evoluția din repriza a doua a focșănenilor este dătătoare de speranțe pentru etapele viitoare!

Rezultatele etapei și marcatorii

Petrotub - Luc. M. Eminescu 4-0. Au marcat V. Pătrașcu (58), M. Popa (61), Harbuzaru (68), Vlaicu (74)
CSM Focșani - ASC Bacău 0-4. Au marcat
Cr. Ungureanu (16 - pen.), Pricop (19), G. Petrea (34, 39)
Rapid Suceava - Poli Galați 3-1. Au marcat
Liutec (19, 35, 85), respectiv Bănică (45)
CSM Pașcani - CS Panciu 4-2
Râșcu (4,75), Azaharioaei (19), Știubei (36) respectiv,  Ciorohan (80), Stanciu (90.)
Oțelul II - Cetatea Tg.N. 9-0. Au marcat
Borbely (12, 50), Petean (36), Butoi (48, 58, 59, 74, 90), Coropcă (66)

FCM Bacău - FCM Onești 5-0. Au marcat Boghian (17), Vraciu (34), Doboș (37, 44), Apostu (40). Meciul a fost întrerupt în minutul 44 la scorul de 5-0, când oaspeții, care au început meciul în 9 jucători, au rămas în șase oameni!